August 5, 2021 04:17
Хроника

Скопската полиција изрече 319 прекршочни казни на возачи

Скопската полиција изрече 319 прекршочни казни на возачи

Скопје, 16 јуни 2021 (МИА) – Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје, како што соопштија од МВР, изречени се вкупно 319 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 41 мерка за возење без возачка дозвола, 24 прекршоци што ги направиле возачите на мотоцикли.

– Изречени се 17 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, 16 за некористење сигурносен појас, 17 за користење мобилен телефон, 94 санкции за непрописно паркирање. Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат, велат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. оџ/скс/

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Watch Deltora Quest Episode 57

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - The Beyond Episode 3

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Crusher Joe: The Movie (Dub) Episode Full

KissAnime Telegra: https://telegra.ph/KissAnime-Watch-Anime-Online-06-09