October 16, 2019 00:02
Спорт

Скола може да ја продолжи кариерата во Европа

Аргентинскиот кошаркарски интернационалец Луис Скола изјави дека може да ја продолжи кариера во Европа. За услугите на центарот се заинтересирани шпанскиот Реал и италијанската Олимпија Милано.

Ветеранот има понуда и од неговата земја, од клубот Бока Јуниорс, пренесува „Еврохопс”.

За потсетување, Скола во моментов е член на Шангај шаркс. На Светското кошаркарско првенство во Кина, 39-годишниот центар освои сребрен медал. Аргентинската репрезентација во финалето загуби од Шпанија.

Нови вести

Шпанија во финишот спаси бод во Шведска и се пласираше на ЕП

Igor

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Igor

Малдини: Освоив пет титули во ЛШ, но сите го паметат само Истанбул

Igor