September 23, 2021 17:35
Хроника

Сканија удри во голф, тројца тешко повредени

На 30.07.2021 околу 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Куманово, во атар на с.Дељадровци, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.М.(28) од с.Миладиновци, скопско и влекач „сканија”, со приколка со унгарски национални ознаки,  управувано од Г.Т.(55) од Унгарија. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот Е.М. и сопатниците од неговото возило, А.М.(44) и А.Ф.(45), двете од с.Миладиновци, констатирани во Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза”.  Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје.

https://gogoanime.be gogoanime my hero

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animedao.nl: Watch Dr. Stone animedao Episode 24 fruits basket animedao

Watch Minky Momo: The Station of Your Memories Episode Full

Ludomanistudier: https://ludomanistudier.dk/publicering/animefreak-0

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/kissanime-contact/