June 21, 2021 18:06
Магазин

Скандал во Холивуд: Том Круз во знак на протест ги врати трите освоени Златни глобуси

Актерот Том Круз е уште една sвезда која реагира на полемиката околу доделувањето на наградите Златен глобус, односно организацијата ХФПА што стои зад оваа манифестација.

Том во знак на протест ги врати трите освоени Златни глобуси, пишува Гардијан.

На ова му претходеше напис во Лос Анџелес Тајмс кој што објавил инсајдерски извештај за Hollywood Foreign Press Association (HPFA). Тие напишале дека во таа организација има 86 новинари кои претходните години често биле споменувани во негативен контекст. Истакнале дека во ХФПА нема ниту еден црн новинар, а членовите на организацијата, според Лос Анџелес Тајмс, биле обвинети за примање мито во замена за номинации или награди.

Ен-Би-Си го откажал договорениот пренос на Златните глобуси за 2022 година, за чии права се плаќаат 60 милиони долари годишно, а сега реагира и Том Круз. Тој врати две награди за најдобар машки актер, кои ги добил за улоги во филмовите „Роден на 4 јули“ и „Џери Мегваер“ и наградата за најдобра споредна улога во филмот „Магнолија“.

ANIMEFLIX animeflix blood c: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. (https://animeflix.nl/m/0e9N) Episode 1

KissAnime kissanime one piece: Watch Wonder Egg Priority Episode 12