Македонија

Скандалозни одлуки на Арсовска, за 10 дена менува директор и поставува разузнавач, близок до ВМРО-ДПМНЕ

Скандалозните одлуки на градоначлничката од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска продолжуваат на директна штета на граѓаните на Град Скопје.
За само десет дена, Арсовска го менува директорот на ЈП „Градски Паркинг”, кадар на ВМРО-ДПМНЕ.
Новиот директор на Јавното претпријатие Бојан Христовски е контраразузнавач, поранешен припадник на Управата за безбедност и контраразузнавање  кој нема добиено безбедносен сертификат за да може да се префрли во  Агенцијата за национална безбедност.
Неговиот татко пак, бил учесник на протестите и насилниот упад во Собранието на крвавиот четврток, на 27 април.
По ниту еден професионален критериум Христовски не е соодветно решение за да води јавно претпријатие, освен што е кадар на ВМРО-ДПМНЕ.
Дополнително, Аросовска со промената во период од 10 дена на директор, ги потврдува сомнежите дека поставува некомпетентни кадри на високи раководни позиции во градот.
За што Арсовска го има наградено Христовски со директорски ангажман?
Арсовска треба да излезе пред граѓаните и да одговори на овие прашања.
Почитувани,
Се што Арсовска направи во овие скоро три месеци од мандатот е на штета на граѓаните и на Градот.
Арсовска го прекина Бас рапид транзит системот, поништи оглас за вработување пожарникари, наместо бесплатен превоз, воведе нов поскап билет во ЈСП, во време на енергетска криза не предвиде ниту денар за антикризни мерки, ги остави скопјани сами да се снаоѓаат со поскапувањето на парното, а јавните претпријатија и установи и администрацијата на Град Скопје ги наполни со кадри од ВМРО-ДПМНЕ
Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ ниту можат ниту сакаат да работат за интересите на граѓаните.
Скопје и скопјани не заслужуваат градоначалничка која наместо решенија нуди само оправдувања за проблемите на граѓаните.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 13

Attack on Titan Season 3 Episode 5

WONDER EGG PRIORITY

AnimeDao Redo of Healer

AnimeDao Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

tải go88