December 16, 2019 08:21
Свет

Си Ен Ен: Само Трамп му се радува на Ердоган

Американскиот претседател Доналд Трамп едвај чека да го види својот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, но тешко е да се најде некој друг во Вашингтон кој го споделува неговиот ентузијазам, коментира Си Ен Ен пред денешната посета на Ердоган на Вашингтон.

Американската телевизија посочува дека турскиот претседател е несакан гостин во многу делови на главниот град на САД.

За време на неговата последна посета, членовите на неговото обезбедување во конфронтација со демонстрантите, покажаа „див излив на авторитаризам” на улиците на Вашингтон, оценува Си Ен Ен.

Нови вести

Ердоган навести затворање на воената база Инџирлик ако САД воведат санкции

zane

Илјадници Либанци повторно на протести пред парламентот

zane

Меркел: Германските работодавачи итно бараат квалификувана работна сила

zane