June 14, 2021 07:55
Македонија

Сијарто во посета на Северна Македонија, ќе предаде донација во вакцини за МВР

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијарто денеска ќе престојува во еднодневна посета на државава, при што ќе предаде донација во вакцини наменета за потребите на Министерството за внатрешни работи.

Како што најави Министерството за надворешни работи, донацијата на Меѓународниот аеродром Скопје ќе ја преземат министрите за надворешни работи Бујар Османи и за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Предвидена е и тет-а -тет средба на Сијарто и Османи по која ќе одржат прес-конференција, како и пленарни разговори помеѓу делегациите на министерствата за надворешни работи на двете држави.

GoGoAnime classroom of the elite gogoanime: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13

AnimeTV online anime tv: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 5 (https://animetv.cc/m/NLqo/ep-5)