June 24, 2021 21:37
Спорт

Сити со рекордни 12 последователни гостински победи во Премиер лигата

Манчестер сити синоќа го победи Њукасл на гости со 4:3 во рамките на 36. коло од фудбалскиот шампионат на Англија.

Екипата на Пеп Гвардиола извојува 12 победи по ред во Премиер лигата. Ова е англиски рекорд за четирите најдобри дивизии во земјата.

Сити ја освои Премиер лигата пред предвидениот рок оваа сезона. По 36 кола клубот има 83 бода, 13 повеќе од второпласираниот Манчестер јунајтед

GoGoAnime detective conan gogoanime: Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://gogoanime.be/m/EGo) Episode 25

AnimeFreak animefreaks anime: Attack on Titan Season 3 (https://animefreak.ws/m/lKJ7) Episode 12