January 26, 2021 05:46
Спорт

Сити со петарда го реши Барнли

Манчестер сити во 10. коло од Премиер лигата го одигра најдобриот натпревар досега и на „Етихад“ со убедливи 5:0 го совлада Барнли.

Натпреварот го одбележа фантастичниот Ријад Марез кој постигна хет-трик. Поранешниот фудбалер на Лестер го отвори гол шоуто на „граѓаните“ со два гола, првиот го постигна во шестата минута по асистенцијата на Кевин де Брујне, а вториот го даде во 22. минута.

Третиот гол во првото полувреме беше дело на Менди кој ја искористи одличната асистенција на Де Брујне и го постигна првиот гол уште од сезоната 2015/2016 кога настапуваше за Олимпик Марсеј.

Во второто полувреме, Феран Торес во 67. минута зголеми на 4:0, а конечниот резултат го постави Марез само две минути подоцна.

Со оваа победа Манчестер сити се искачи на осмото место на табелата со 15 бода, шест помалку од моментниот лидер Ливерпул, додека Барнли со пет бода се наоѓа на 17. место на табелата.

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at AnimeHeaven sites like animeheaven

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (https://kissanimeonline.com/m/e83) Episode 39 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime one piece