July 23, 2021 21:36
Спорт

Сити нуди 100 милиони фунти и играчи за Кејн 

Манчестер сити има намера да го купи напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, во летниот трансфер период. Раководството на „граѓаните” даде официјална понуда: 100 милиони фунти плус опција да вклучи своите играчи во зделката.

Сепак, лондонци не планираат да ја прифатат понудата. Самиот 27-годишен напаѓач сака да си замине, но претседателот на Спарс, Даниел Леви има намера да го задржи.

Кејн во моментов е фокусиран на настапите на ЕВРО 2020 со репрезентацијата на Англија, а неговата иднина ќе биде одредена на крајот на турнирот. 

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix sailor moon. Pokémon the Movie: The Power of Us (https://animeflix.nl/m/Wl9V) Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Genshiken Nidaime OVA Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Super Fishing Grander Musashi (Cantonese Audio) Episode 25

KissAnime Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1625061/