December 10, 2022 07:04
Спорт

Сити нуди 100 милиони фунти и играчи за Кејн 

Манчестер сити има намера да го купи напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, во летниот трансфер период. Раководството на „граѓаните” даде официјална понуда: 100 милиони фунти плус опција да вклучи своите играчи во зделката.

Сепак, лондонци не планираат да ја прифатат понудата. Самиот 27-годишен напаѓач сака да си замине, но претседателот на Спарс, Даниел Леви има намера да го задржи.

Кејн во моментов е фокусиран на настапите на ЕВРО 2020 со репрезентацијата на Англија, а неговата иднина ќе биде одредена на крајот на турнирот.