April 21, 2019 20:37
Македонија

Сите ја осудуваат изјавата на Мицкоски и несоодветните споредби за 27 април само Силјановска го брани

Јавноста, граѓаните, амбасадите на пријателските држави на Република Северна Македонија ја осудуваат изјавата на Христијан Мицкоски за судскиот процес против обвинетите за насилствата од 27 април и неговите несоодветни спореди, Нирнбершкиот процес и слични.

Zа сето време нема никаква реакција од Гордана Силјановска за таквите изјави на Мицкоски со што само таа го брани.

Дали Силјановска како кандидатка на Мицкоски, го поддржува и го дели неговиот став за процесот за насилствата од 27 април?

Нови вести

(Живо) ДИК почна со објавување на првичните резултати од изборите

Filip

Иванов: На новиот претседател му посакувам многу помирен мандат

Igor

Кирацовски: Изборниот ден помина во мирна, фер и демократска атмосфера

Filip