Спорт

Сите англиски екипи излегуваат од Суперлигата

По Манчестер сити кој веќе соопшти дека ја напушта Суперлигата и Челси кој најави дека дека започна процедува за повлекување од „лигата на богатите“, сега истото го сторија и останатите англиски екипи.

Под притисок на јавноста, навивачите, УЕФА но и англиската влада, Манчестер јунајтед, Тотенхем, Ливепрул и Арсенал започнаа процедура за излегување од Суперлигата.
Сите англиски екипи на официјалните налози на социјалните мрежи објавија дека започнуваат процедура за излегување од Суперлигата која со овој потег дефинитивно пропаѓа.

AniWatch aniwatch.me: Fairy Tail (https://aniwatch.pro/m/RXz) Episode 175

AnimeTV top anime tv: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 2