Свет

Сириските сили од ИД го презедоа јужниот дел на земјата

Сириските владини сили, помогнати од сојузниците, денеска ја зазедоа јужната област Тулул ал Сафа, која досега беше под контрола на терористичката организација „Исламска држава”.

По повеќенеделните судири во кои имаше жртви на обете страни, сириските сили го зазедоа планинското подрачје источно од провинцијата Свеида, со што владините ттрупи контролираат поголем дел од југот на Сирија.

Невладината Сириски центар за мониторинг на човековите права со седиште во Лондон, соопшти дека владините сили го зазеле тоа подрачје во саботата.

Поврзани вести

Рохани со критики до ОН поради Сирија

Igor

Во Сирија почнува офанзива врз последното упориште на Исламска држава

Igor

Пентагон: ИД може да ги врати загубените позиции во Сирија за една година

Igor

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

ANIMEFLIX Fairy Tail (Dub)

dubbed anime ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

watch anime free ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime