September 24, 2019 00:51
Свет

Сириската војска ги опколи бунтовниците во покраината Хама

Сириската војска опколи повеќе населени места во внатрешноста на северозападната покраина Хама, и напредувајќи преку џебот на бунтовничката територија, јави Фена, повикувајќи се на државната ТВ станица Икбарија.

Владините сили освоија десетина планински падини и ја проширија контролата над најголемиот автопат во покраината, јави во жив пренос сириската ТВ станица Икбарија.

Исто така, поголем дел од тој регион, кој вклучува неколку градови и нивната околина кои со години беа под контрола на бунтовниците, сега е под контрола на војската или во дострел на нејзиното оружје.

Нови вести

(Видео-фото) Сенатор од Хаити застрелал фоторепортер во лице за време на протести

Igor

Британскиот Врховен суд утре ќе одлучува за суспензијата на Парламентот

Igor

Вокер: Крим самиот ќе посака да стане дел од Украина ако земјата влезе во ЕУ

Igor