October 26, 2021 20:33
Хроника

Сириец пронајден мртов кај Табановце

Во близина на кумановското село Табановце, пронајден е мртов 20 годишен државјанин на Сирија. На телото нема траги од насилство, соопштија од СВР Куманово.

Вчера во 18: 00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во близина на брана во село Табановце било пронајдено починато машко лице.

– По извршениот увид било утврдено дека се работи за М.Л.(20) од Сирија. Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било подигнато и однесено во капела и по негови насоки дополнително ќе се постапува по случајот, се наведува во соопштението од полицијата.

Star Blazers: Space Battleship Yamato 2202 (Dub) (https://aniwatch.pro/m/dDG3) Episode 26

Watch anime online for free at AnimeKisa anime stream

AnimeFLV: Hamtaro: Ham-Hams Ahoy! (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk animeflv

Website https://animeheaven.pro: Watch Princess Tutu (Dub) animeheaven Episode 26 attack on titan anime heaven

Redsea gov: http://www.redsea.gov.eg/taliano/Lists/Lista%20dei%20reclami/DispForm.aspx?ID=133383

Bittube: https://bittube.tv/profile/animefreakws