October 20, 2021 15:57
Македонија

Синоќа од ковид 19 починал поранешниот началник на СВР Велес- Ангеловски

Поранешниот началник на СВР Велес, велешанецот Игор Ангеловски почина синоќа на Инфективната клиника во Скопје како последица на ковид-19. Ангеловски беше хоспитализиран на инфективното одделение во велешката болница на 7 октомври, пишуваат велешките медиуми. Откако состојбата му се влошува, една недела подоцна тој е транспортиран на Инфективната клиника во Скопје, каде што синоќа починал. Претходно, неколку дена бил прикачен на респираторна машина. Тој е најмладата жртва на коронавирусот во Велес. Имаше 41 година.

Watch Zoids Wild Episode 7

Saiyuuki Gaiden: Kouga no Shou (https://gogoanime.be/m/Gp04) Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Cyborg 009: Call of Justice 2 (Dub) animeflix Episode 4 one piece animeflix

Website https://animepahe.cc: Watch Armor Shop for Ladies and Gentlemen II animepahe Episode 12 animepahe

Codechef: https://www.codechef.com/users/animeflixnl

Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757