December 5, 2019 18:54
Хроника

Синоќа го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркалата!

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле четирите тркала од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако утрово го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во полиција.

Нови вести

Пронајдено починато лице кај Миравци

Filip

Кривична пријава против пет лица за бесправна сеча на шума

Filip

Струмичанец лишен од слобода, превезувал 19 мигранти од Авганистан и Пакистан

Filip