October 19, 2021 03:58
Магазин

Синот на Мик Џегер и Џери Хол се ожени за швајцарска богаташка

Има нов официјален член на семејството Џегер! Габриел Џегер, синот на фронтменот на „Ролингстоунс“ Мик agегер и на супермоделот Џери Хол, се венча со швајцарската богаташка Анук Винзенрид за време на викендот. Двојката објави официјален портрет на навидум тивката церемонија во Лондон.
Џегер, 23, облече морнарски костум за таа пригода, кој го спои со светло розова вратоврска.
Винзенрид заслепуваше во пенлив, но едноставен, бело-фустан со сребрени обетки во форма на морски коњ.


Портретот се чини дека е единствената јавна слика на церемонијата, што е карактеристично за двојката, која има тенденција да ја одржува својата врска далеку од очите на јавноста.
Родителите на Габриел биле присутни на венчавката, според „Дејли мејл“.
Други членови на семејството и пријатели од обете страни, наводно, биле присутни, вклучувајќи го очувот на Џегер и медиумски магнат Руперт Мардок, кој беше домаќин на настанот во неговата палата Холмвуд од 11 милиони фунти во Оксфордшир.
Џегер се запознал со Винзенрид, додека таа работела во Мистик, каде Мик Џегер има имот, пренесува Мејл. Двојката ја објави својата свршувачка во изјава во јануари 2020 година и беше принудена да ја одложи својата венчавка двапати поради пандемијата КОВИД-19.

Преземено од Независен

Website https://animebee.to: Watch Mars Daybreak animebee Episode 26 online anime

AnimeKisa: Saint October anime episode 26 online free at https://animekisa.in watch animes

Watch Young Jack and the Witch (Dub) Episode Full

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/gogoanimebe

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/animeflixnl/profile/