November 30, 2020 20:02
Македонија

Синот на Амди Бајрам негативен на ковид 19

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам на Фејсбук објави фотографија од резултатот од тестот за коронавирус кој го направил, на кој може да се види дека е негативен.

Габриел по смртта на неговиот татко рече дека Амди Бајрам бил негативен два дена пред да почине и бил на дијализа.

Бајрам почина на 64. години во болницата „Филип Втори“, а МЗ информираше и дека бил позитивен на вирусот Ковид 19, а епидемиолозите најавија дека ќе ги бараат неговите контакти и дека имат проблем со нивното наоѓање.