Македонија

Симовски: Никој не може да манипулира со податоците од пописот

Манипулации со податоците во пописот се невозможни бидејќи при електронското попишување остава траг од секоја преземена операција, вели во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, првиот човек на Заводот за статистика, Апостол Симовски. Како што рече тој, целиот систем е под контрола и на повеќе административни бази на податоци.

„Дури и оној којшто при давањето на податоци се обидел да манипулира, со ваков метод на попис, користејќи бази на податоци, тие манипулации се откриваат и се корегираат врз основа на она што е документирано во тие бази на податоци. Тоа се административни бази коишто се документирани“, рече Симовски.

WCOStream watch anime free: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 39

ANIMEFLIX one piece animeflix: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview