September 24, 2021 05:42
Македонија

Симовски: Имаше два хакерски обиди на самиот процес на попишување, но не предзвикаа штета

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски вечерва информираше дека нивната веб-страница е под постојан напад на хакери.

-Меѓутоа таму нема податоци. Веројатно е целта да корисниците не бидат во можност да ги следат нашите информации. Во два случаи имавме обид за хакерски напад на самиот процес на пописот, но и двата се успешно одбиени. Не е предизвикана никаква штета. Немам сознанија од каде се, но знам дека денес може да се направи таков обид од било каде, а да не знаете од каде доаѓаат нападите, објасни Симовски за емисијата „24 анализа“.

Тој додаде има групации кои што сакаат да го минираат пописот и јавно го манифестираат и не сфаќа зошто тоа е така.

Puella Magi Madoka Magica the Movie: Rebellion (https://animepahe.cc/m/KpAK) Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Kiki to Lala no Habatake! Pegasus animeflix Episode Full watch anime online

AnimeDao: Tonagura! anime episode 13 online free at https://animedao.nl watch anime online

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Techrum: https://www.techrum.vn/members/animefreakws.155042/#about

Coub: https://coub.com/kissanimemx