January 27, 2020 09:32
Спорт

Симовски закажа собир на жените од домашните клубови, кадетите загубија од Србија

 Тим од 19 ракометарки кои настапуваат по домашни клубови, треба на 13 декември попладне да се појават во Куманово, на првиот собир на женскиот национален тим на С. Македонија.

Денеска на турнирот во скопска „Автокоманда”, таканаречената Б кадетска селекција на нашата земја загуби од Србија со 24:31. А тимот вечерва игра со Бугарија. Утре, Македонија Б игра со Бугарија, а Македонија А против Србија.

На турнирот учествува и БиХ, а секој ќе се сретне со секого. Меѓусебниот дуел на двата македонски кадетски тима е закажан за 13 декември, од 10 часот. 

Нови вести

Коби тргнал на кошаркарски натпревар на кој требало да игра неговата ќерка

Igor

Лилард со 50 поени го предводеше Портланд до триумф над Индијана

Igor

Ѓоковиќ: Коби беше мојот ментор и пријател, моето срце искрено жали

Igor