Македонија

Силјановска ја почна кампањата: Вистинските вредности да победат, правото и правдата да се воспостават

Професорката Гордана Силјановска Давкова ја почна претседатеската кампања денеска во Охрид, каде во друштво со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хрстијан Мицкоски и претседателот Ѓорге Иванов разговараше со охриѓани. Таа на својот профил на Фејсбук ги сподели првите коментри по нејзиниот избор од делегатите на најголемата опозициска партија

-Немам зборови како да ви се заблагодарам за поддршката. Длабоко во ноќта останав да ги читам вашите пораки и да одговарам на нив. Ве има многу. Сите барате надеж работите да се вратат во нормала.  Вистинските вредности да победат. Правото и правдата да се воспостават, напиша на Фејсбук Силјановска.

Почитувани,Немам зборови како да ви се заблагодарам за поддршката. Длабоко во ноќта останав да ги читам вашите пораки и…

Gepostet von Gordana Siljanovska Davkova am Sonntag, 17. Februar 2019

Таа имаше забелешки дека за непрофесионални новинарски пренесувања на нејзиниот говор на Конвенцијата па на Фејсбук го сподели видеото од истото.

 

Поврзани вести

Еднакви кон сите: Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат своите слободи и права

Igor

Македонец не учествувал во атентатот врз водачот на Кавачкиот клан

Igor

ИВЗ го разреши реисот Сулејмани

Igor