Македонија

Силјановска: Кога ќе станам претседател, ќе ви кажам дали ќе ги потпишам законите кои Иванов не ги потпиша

Силјановска: Кога ќе станам претседател, ќе ви кажам дали ќе ги потпишам законите кои Иванов не ги потпиша

Кандидатката за претседателка Гордана Силјановска во вечерашната дебата на ТВ 21 не сакаше да каже дали ќе ги потпише или не законите кои Иванов не ги потпиша. Рече дека ги има прочитано законите, но кога ќе се најде на функцијата, сака тогаш да ги преиспита.

Нови вести

(Видео) Стоилковски: На вечерашниот состанок на ЦО, Заев да понесе одговорност за не добивањето датум за преговори со ЕУ

Filip

Од среда почнува поднесувањето барања за новите права од социјалната реформа

Filip

СДСМ: Заради справување со сиромаштијата што ја остави ВМРО-ДПМНЕ, Владата ја зголемува социјалната помош за 300 отсто

Filip