August 15, 2022 18:35
Хроника

Силувана скопјанка, запалена врата од куќа во Бутел

На 19.06.2022 околу 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Бутелска” била опожарена врата од куќа, сопственост на С.К.(71) од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека кон вратата било фрлено шише со запалива течност. Повредени лица нема, а увид на местото извршила од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 17.06.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје, 68 – годишна жена од Скопје пријавила дека во периодот 12.05/13.05.2022 во нејзиниот дом О.Н.(52) од Скопје, со кого се познавала подолг период, извршил обљуба врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

sun win

sunwin

tải sunwin

sunwin web sunwin game bài sunwin

sunwin apk sunwin web sunwin web