September 20, 2021 11:23
Свет

Силниот тајфун Непартак се приближува кон Јапонија

Моќниот тајфун Непартак, кој се формира во Тихиот Океан, продолжува да се движи кон Јапонија и во среда наутро по локално време ќе го погоди североисточниот дел на главниот остров Хоншу, јавија западни медиуми, повикувајќи се на Националната метеоролошка управа на Јапонија.

Брзината на ветерот во централниот дел на тајфунот ќе достигне 20 метри во секунда, а налетите на ветрот ќе изнесуваат до 30-35 метри во секунда.

Непартак сега е на 230 километри југоисточно од соседната префектура Чиба во Токио и се движи северо-источно, каде се наоѓаат префектурите Фукушима, Мијаги и Ивате. Локалното население е предупредено за опасност од излевање на реките и формирање свлечишта.

Поради оваа природна непогода, некои од настаните на Олимписките игри во Токио беа преместени за друг датум. с

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

AniWatch: Hua Jianghu Zhi Huan Shi Men Sheng 2nd Season anime episode 19 online free at https://aniwatch.pro anime

Watch anime online for free at KissAnime detective conan kissanime

Website https://animedao.nl: Watch Full Metal Panic! Invisible Victory Recap animedao Episode 2 animedao kissanime tv

Myspace: https://myspace.com/gogoanimelol

Topsitenet: https://topsitenet.com/profile/animeflixnl/607089/