December 5, 2019 18:01
Македонија

Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот

Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот

По силните пораки на премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, јавноста, меѓународната заедница, меѓу кои и амбасадата на САД за нов почеток на правната држава, време е за акција против криминалот на секое поле пишува порталот центар.мк.

Меѓународната заедница, но и граѓаните бараат конечна пресметка со криминалот. Еднаш засекогаш да се расчисти со криминалците од минатото и сегашното време. Да се расчисти се’ што беше сомнително за време на режимот, но и што е сомнително денес.

Не смее да се дозволи едно оркестрирано новинарско злосторничко здружување  од Македонија, Србија и Италија вкрстено, финансиски инструирано и поддржано од тешки криминалци осомничени за тешки кривични дела да прават хаос низ државава урнисувајќи ја правдата и институциите на системот.

Обидот за да си ги спасат нивните  милиони и нивната слобода, ја чинат државава многу, не само пари, туку и иднината на земјата. Како држава, после се’ низ што поминавме во изминативе 20-тина години, особено во оние тешки мрачни 11 години за време на режимот, должни сме на сегашните и идните генерации да им обезбедиме пристоен и убав живот каков што доликува во една модерна европска држава.

Повеќе од текстот на следниот ЛИНК

Нови вести

Царовска: Реформата во пензискиот систем обезбеди намалување на дефицитот и зголемување на пензиите

Filip

Димитров: С.Македонија останува посветена на исполнување на заложбите на ОБСЕ

Filip

Поддржан финансискиот план и процентот на зафаќање за финансирање на РКЕ за 2020 година

Filip