March 24, 2019 04:27
Свет

Силен земјотрес ја стресе Индонезија

=Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала погоди област 173 километри северозападно од градот Тернате во Индонезија.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесе „Ројтерс“.

Земјотресот се случува неколку недели по свлечиштата и цунамито во кое загинаа повеќе од 430 лица, а најмалку 1.500 се повредени.

Засега нема информации за ново цунами и жртви.

Нови вести

„Боинг” склучи договор со Пентагон вреден 4,1 милијарди долари

Valentina

Четворица загинати во две експлозии во Авганистан

Valentina

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

Valentina