September 25, 2021 05:27
Свет

Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска јужниот дел на Јапонија, соопшти Јапонската метеоролошка агенција.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту е издадено предупредување за појава на цунами.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 160 километри во близина на островот Амами.

AnimeDao: Star Fox Zero: The Battle Begins anime episode Full online free at https://animedao.nl fruits basket animedao

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeheaven.pro: Watch Mobile Police Patlabor 2: The Movie animeheaven Episode Full my anime heaven

Website https://kissanime.mx: Watch Evil or Live Recap kissanime Episode Full kimetsu no yaiba kissanime

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animeflixnl.aspx

Yarabook: https://yarabook.com/1624524476538023_166644