October 26, 2021 21:25
Свет

Силен земјотрес ја погоди Никарагва

Земјотрес со интензитет од 6,5 степени според Рихтерова скала денеска го погоди западниот брег на Никарагва, соопшти американскиот Геолошки завод, но нема опасност од цунами.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал на 78 километри југозападно од Жикилио. Првично беше соопштено дека земјотресот бил со јачина од 6,7 степени според Рихтерова скала.

Website https://aniwatch.pro: Watch Kokkoku aniwatch Episode 12 free anime

Animepahe: Blood Lad OVA anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX: Afro-Ken anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix danganronpa

Sites google: https://sites.google.com/view/animefreakws

Zeef: https://zeef.com/profile/animefreak