Свет

Силен земјотрес со магнитуда од 6,1 степени по Рихтер погоди пограничен реон меѓу Индија и Мјанмар

Плиток и силен земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала рано утринава го погоди реонот на границата меѓу Мјанмар и Индија, соопшти Индискиот национален центар за сеизмологија.

Земјотресот бил почувствуван во Читагонг, во соседен Бангладеш, па дури и во Калкута, во источниот дел на Индија, изјавија корисници на Твитер и интернет страницата на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

„Многу силно”, објави еден таков сведок во ЕМСЦ во Читагонг, кој се наоѓа на околу 184 километри (115 милји) западно од епицентарот на земјотресот.

ЕМСЦ ја утврди јачината на земјотресот на 5,8 степени, откако претходно му утврди магнитуда од 6,0 степени и соопшти дека епицентарот бил на околу 126 километри југоисточно од Ајзаул во североисточна Индија.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub One-Punch Man

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

GoGoAnime One-Punch Man Episode 7

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 21

Naruto: Shippuden (Dub)