November 30, 2021 09:53
Балкан

Силен земјотрес регистриран во Албанија, почуствуван и во Црна Гора

Земјотрес со јачина од 5,0 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван околу 22.13 часот, 53 километри северозападно од Тирана.

Според албанските портали, епицентарот бил на длабочина од два километри.

Засега нема информации за материјална штета, но земјотресот предизвикал паника кај граѓаните, кои излегле на улица, пишуваат медиумите.

Медиумите јавуваат дека земјотресот бил почувствуван и во Црна Гора.

AnimeFLV: Dragon Ball Z: Fusion Reborn (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk free anime

Website https://animepahe.cc: Watch The Royal Tutor (Dub) animepahe Episode 12 anime websites

Website https://animetv.cc: Watch Kemono Michi: Rise Up animetv Episode 12 anime tv freak

Website https://aniwatch.pro: Watch Strange Dawn aniwatch Episode 13 watch anime free

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles (https://wcostream.cc/m/GakB) Episode 12