Балкан

Силен земјотрес од 5,4 степени ја погоди Грција

Кусо пред 14 часот по локално време регистриран е земјотрес во морскиот дел на Егејско Море, јужно од Халкидики, со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала, соопшти Геодинамичкиот инсититут на Националната опсерваторија во Атина.

Епицентатор на земјотресот бил во морето, 23 километри југозападно од Света гора, односно кај третиот крак, Атос, на Халкидики.

Земјотресот бил почувствуван во Солун, но и во други делови на Грција, а засега нема информации за повредени и материјална штета.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

watch subbed anime Naruto (Dub)

Gintama

watch anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch anime dub Naruto (Dub)