October 18, 2021 13:26
Балкан

Силен земјотрес на Закинтос

Силен земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, пренесуваат грчките медиуми.

Според извештаите, земјотресот бил регистриран во близина на Закинтос.

Геодинамичкиот институт од Атина изјави дека земјотресот е регистриран на 32 километри од местото Волимес на тој остров.

Website https://kissanime.mx: Watch The [email protected]: 765 Pro to Iu Monogatari kissanime Episode Full kissanime official website

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

https://animekisa.in animekisatv

Website https://wcostream.cc: Watch Dededen wcostream Episode 5 anime online

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animefreakws

Wakelet: https://wakelet.com/@gogoanimebe