September 25, 2021 04:48
Свет

Силен земјотрес кај Нов Зеланд

Земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтер е регистриран 100 километри северно од брегот на Нов Зеланд, соопшти АП.

Епицентарот беше во областа на островите Кермадек на длабочина од 10 км. Нема докази за повреди и материјална штета.

Првичното предупредување издадено за потенцијален бран од цунами од 30 см беше откажано.

Вториот силен потрес бил во 17:17 часот по локално време, а јачината била 6,4 степени.

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Tenchi Forever! (Dub) (https://animeflv.uk/m/pBe6) Episode Full

https://gogoanime.be gogoanime website reddit

Watch anime online for free at AniWatch dubbed anime

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimelol

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/animefreak