January 27, 2022 08:06
Балкан

Силен земјотрес во Егејското Море во близина на Турција

Рано утрово регистриран е силен земјотрес со јачина од 5,1 степен според Рихтеровата скала во Егејското Море, во близина на Турција, јави Управа за катастрофи и вонредни состојби од таа земја.

Епицентарот бил во провинцијата Измир, на длабочина од 3,97 километри, пренесе Анадолија.

Регистириран е дополнителен земјотрес со јачина од 4,3 степени на длабочина од 7,16 километри. За сега нема информации за жртви.

watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeFreak Tokyo Revengers (Dub) Episode 17

watch anime dub AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

watch anime online My Hero Academia Season 3 (Dub)

watch animes Black Clover (Dub)