October 23, 2021 01:08
Балкан

Силен земјотрес во Грција

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод.

Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 луѓе, на длабочина од 11 километри.

Засега нема информации за повредени и евентуална материјална штета.

Shuffle! (https://animeflix.nl/m/dO3) Episode 24

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Woddal: https://www.woddal.com/gogoanimebe

Blogger: https://www.blogger.com/profile/09364928539063079000