December 1, 2021 04:16
Свет

Силен земјотрес во близина на Соломонски Острови

 Земјотрес со интензитет од 6,6 степени според Рихтерова скала е регистриран во близина на Соломонските Острови, во југозападниот дел на Тихиот Океан, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот се наоѓал на 180 километри северозападно од главниот град Хонијара, на длабочина од 33 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту е издадено предупредување за цунами.

Watch anime online for free at 4Anime 4anime official site

AnimeTV: Jinrui wa Suitai Shimashita: Ningen-san no, Yousei-san Memo anime episode Full online free at https://animetv.cc watch anime dub

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

WCOStream: Ristorante Paradiso anime episode 11 online free at https://wcostream.cc free anime