August 12, 2022 02:02
Свет

Силен ветер во Москва, оштетени 35 автомобили

Силниот ветер во Москва за еден ден оштетил 35 автомобили и соборил околу 40 дрвја.

Никој не е повреден, пренесува Интерфакс.

Поради ветер, грмежи и дожд веќе неколку дена во Московската област е на сила „жолтиот“ степен на опасност.