August 19, 2022 12:29
Балкан

Силен ветар и пороен дожд во Белград- ошетени автомобили и паднати дрвја

Силно невреме со ветар и пороен дожд ја зафатија Србија, а особено населбата во Белград, Земун, каде паѓал и град, јавуваат српските медиуми.

На социјалните мрежи беа објавени неколку снимки на кои се гледаат поплавени улици, ошетени автомобили и паднати дрвја.