November 26, 2021 17:57
Спорт

Силва е подготвен да го продолжи договорот со Челзи до 2023 година

Дефанзивецот на Челзи, Тијаго Силва може да го продолжи договорот со клубот од Лондон.

Според Фабрицио Романо, 37-годишниот фудбалер е подготвен и отворен за преговори. Се очекува на играчот да му биде понуден договор до 2023 година.

Забележано е дека на Силва му се допаѓаат клубот, неговите навивачи, атмосферата во тимот, а има добар однос и со тренерот Томас Тухел.

Договорот на Силва е со важност до крајот на оваа сезона.

Website https://animefreak.ws: Watch Fighting Spirit: Rising animefreak Episode 25 animefreak

Website https://gogoanime.be: Watch Detective Opera Milky Holmes gogoanime Episode 12 gogoanime haikyuu to the top

AnimeHeaven: Penguin's Memory: Shiawase Monogatari anime episode Full online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

Watch 100% Teacher Pascal Episode 36

AnimeDao: Yoku Wakaru Mahouka! - Saiseitte Nani? anime episode Full online free at https://animedao.nl watch anime