January 27, 2022 05:42
Свет

СЗО: Состојбата е загрижувачка, ни се заканува опасна зима со 700.000 починати

Канцеларијата на СЗО за Европа соопшти дека голема е можноста 53 земји од светот до пролет да се соочат со уште 700.000 починати пациенти од Ковид-19.

Од таму додаваат дека бустер-дозата треба да биде приоритет за најранливите категории граѓани.

Денес, состојбата со Ковид-19 во Европа и централна Азија е многу сериозна. Ни се заканува опасна зима, но не треба да губиме надеж бидејќи сите ние, владите, здравствените власти, поединци, можеме да преземеме конкретни мерки како би ја стабилизирале пандемијата, соопшуваат од СЗО Европа.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven The Rising of the Shield Hero (Dub)

AnimeHeaven To Your Eternity Episode 14

online anime AnimeHeaven Mother of the Goddess’ Dormitory

anime heaven au AnimeHeaven SK8 the Infinity (Dub)

anime sites AnimeHeaven Death Note