February 27, 2021 14:01
Свет

СЗО следната недела ќе разгледува одобрување на две кинески вакцини

Светската здравствена организација следната недела ќе почне да ја разгледува можноста за одобрување за итна употреба на две кинески вакцини против коронавирусот, изјави помошничката на генералниот директор на СЗО, Маријанџела Симао.

Симао исто така рече дека СЗО размислува да издаде одобрение за итна употреба за вакцините на АстраЗенека, произведени во Јужна Кореја и Индија.

Кина потпиша договори за извоз на милиони дози вакцини развиени од нејзините компании Синофарм и Синовак.

Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 9 (https://funimationfree.com/m/eYZp/ep-9) at Funimation funimation anime of the decade

Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 4 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime jojo