Свет

СЗО: Регионален директор под истрага – малтретирал персонал

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека ги истражува наводите дека регионалниот директор на организацијата во Азија малтретирал персонал, користел расистички јазик и изнел чувствителни податоци за вакцините во Јапонија.

Во соопштението доставено до „Ројтес“, СЗО наведува дека е „свесна за обвинувањата и дека ги презема сите соодветни чекори за да продолжи да работи на тоа прашање“.

Изјавата на СЗО уследи по извештајот на АП во кој се цитира внатрешна жалба од „загрижениот персонал на СЗО“ до повисокото раководство во кое се обвинува Такеши Касаи, регионален директор на СЗО задолжен за Западен Пацифик.

aniwatcher app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

sites to watch anime My Hero Academia Season 4

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 15

english dubbed anime High School DxD

Fairy Tail Episode 173

JUJUTSU KAISEN (Dub)