January 21, 2022 21:23
Свет

СЗО: Постојните вакцини треба да не штитат од потешки симптоми на заразата со омикрон

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека верува дека постојните вакцини „ќе продолжат да спречуваат сериозни болести” во случај на инфекција со омикрон.

СЗО минатата недела соопшти дека новиот вид на Ковид-19 е „загрижувачка варијанта”, но портпаролката на СЗО, Маргарет Харис, оцени дека омикрон не е сој што треба да предизвикува „паника”.

Харис за Би-Би-Си изјави дека целта на мерките е да се крене внимателноста меѓу државите, „но дека не треба да претеруваме”.

Здравствените експерти наведуваат дека новата варијанта на коронавирусот – омикрон сега станува доминантна во Јужна Африка и предизвикува нагло зголемување на новите инфекции

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime websites Tokyo Revengers

english anime Dragon Ball Super (Dub)

animeflix website That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

DARLING in the FRANXX

ANIMEFLIX High School DxD