Свет

СЗО: Повеќе од 340 милиони луѓе во светот се заразиле со коронавирус

Бројот на регистрирани случаи на зараза со коронавирус во светот надмина 340 милиони луѓе, соопшти Светската здравствена организација. Според информациите, Светската здравствена организација добила податоци за вкупно 340.543.962 заразени и 5.570.163 починати лица.

Најголем број заразени со Ковид-19 е регистриран на 20 јануари, кога во рок од 24 часа се идентификувани 3.933.319 случаи.

Најголем број потврдени случаи има во САД – речиси 68,2 милиони. Следна е Индија со 38,6 милиони случаи, потоа Бразил со 23,4 милиони, Британија со 15,6 милиони и Франција со 15,2 милиони.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Pokémon Journeys: The Series

watch anime free One Piece

watch subbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime online The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

watch animes Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc