September 25, 2021 02:37
Македонија

Се шири пожарот во Кочани, градоначалникот бара помош

Пожарот во Кочани се шири и веќе го зафати градот.

Градоначалникот Николчо Илиjев за „360 степени“ изјави дека голема опасност за градот има од три страни. Огнот се гасне со пет противпожарни возила со колку и располагаат, а едно возило изгорело. Илиев вели дека помош не добиваат зашто има повеќе пожари во регионот и секоја противпожарна единица гасне на својата територија.

Можно е да е слика од оган и надвор

„Веќе се зафатени повеќе куќи, во непосредна близина има борова шума која е зафатена, се шири во неопределен правец, на каде ќе дувне ветер. Едно возило од противпожарната единица ни го зафати огнот. Во регионов во секое населено место има пожари, не може никој да ни излезе во пресрет, состојбата е очајна. Разговарав со ЦУК повеќе пати, ги молев да ни дадат еден хеликоптер. Нема и нема. Не знам што ќе ни даде ноќта“,

Watch Prison School Episode 12

KissAnime: Stitch! (Dub) anime episode 26 online free at https://kissanime.mx darling in the franxx kissanime

Watch Here Comes the Black Witch!! Episode 60

GoGoAnime: Nyan Koi! anime episode 12 online free at https://gogoanime.be kissanime gogoanime

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/gogoanimebe

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/gogoanimelol/