January 21, 2019 23:46
Скопје

Се чистат сливниците и делови од коловозите во Скопје

По вчерашните врнежи на снег, екипите на ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје во раните утрински часови излегоа на терен и почнаа со расчистување на сливниците и делови од коловозот, информираат од јавното претпријатие. Оттаму посочуваат дека по најавите од страна на Управата за хидрометеоролошки работи, дека и во текот на денешниот ден се очекуваат интензивни снежни врнежи, нивните екипи ќе останат на терен со цел да се овозможи проодност на коловозите во градот Скопје, но и непречено функционирање на канализациската мрежа.

Related posts

Тажна вест: Почина скопската легенда Зеко

24news

Шилегов: На нелегалните продавачи на Бит-пазар им дадовме доволно време и простор

24news

Кампања против употребата на пиротехнички средства

24news