January 18, 2021 01:09
Спорт

Се фотографирал со мртвиот Марадона, бараат да му се одземе државјанството

Диего Молина, работникот во погребалното претпријатие во Буенос Аирес кое се грижеше за телото на Диего Марадона, сакаше да добие пет минути слава, но наместо тоа доби закани по својот живот и барање да му се одземе аргентинското државјанство.

Молина, без никаков разум, решил да си направи селфи со отворениот ковчег на фудбалската легенда, а отишол и уште подалеку – едната рака му е на главата на Марадона, а со другата покажува палец нагоре.

Молина бил дел од тимот кој требал да го подготви телото на Марадона пред службата во Претседателската палата во Буенос Аирес. Реакциите на социјалните мрежи беа брутални.

Целата морбидна фотографија може да ја погледнете тука.

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) (https://animeheaven.pro/m/XkNQ) Episode 8 at website https://animeheaven.pro animeheaven black clover

Hunter x Hunter (https://kissanimeonline.com/m/zmL) Episode 148 at KissAnime konosuba movie kissanime