August 19, 2019 10:57
Свет Свет

Се урна шесткатница во Истанбул, еден загинат

Шесткатна зграда се урна  денеска во истанбулската населба Картал, при што загина најмалку едно лице, јави турскиот весник „Хуриет”.

Според турските медиуми, најверојатна причина за уривањето на зградата е експпозија.

На местото на настанот пристигнаа противпожарни екипи, амбулантни возила и полиција.

Се претпоставува дека под урнатините има најмалку четворица.

 

Нови вести

Иран ги предупреди САД да не се обидуваат повторно да го запленат танкерот

zane

Макрон денеска во летната резиденција во Брегансон на средба со Путин

zane

ОН: Во светот во моментот има дури 70 милиони бегалци, што е рекорд по Втората светска војна

zane