February 23, 2019 20:56
Свет Свет

Се урна шесткатница во Истанбул, еден загинат

Шесткатна зграда се урна  денеска во истанбулската населба Картал, при што загина најмалку едно лице, јави турскиот весник „Хуриет”.

Според турските медиуми, најверојатна причина за уривањето на зградата е експпозија.

На местото на настанот пристигнаа противпожарни екипи, амбулантни возила и полиција.

Се претпоставува дека под урнатините има најмалку четворица.

 

Related posts

„Танјуг“: Лидерите на ЕУ на самитот ќе разговараат за дијалогот помеѓу Белград и Приштина

Valentina

Турција наложи апсење на 1.112 лица поради поврзаност со Ѓулен

Ivona

Десет илјади граѓани излегоа на протестите против владата на Орбан

Valentina